Strony

Podcast Sonda XXI wieku – o zapętlonym kiciusiu

Podkast Sonda XXI wiekuPamiętacie “Sondę” z telewizyjnej jedynki? Jeśli nie to Wam podpowiem – najlepszy polski program popularnonaukowy z czasów PRL. Czasy były do dupy, telewizja ssała ale “Sonda” była naprawdę niezłym programem.

Nieco starsi obywatele na pewno doskonale pamiętają prowadzących: Andrzeja Kurka i Zdzisława Kamińskiego, którzy niestety zginęli w ’89 roku w wypadku samochodowym. Odtąd nie było w tv już takiego programu z takim klimatem. I nadal nie ma ale… Czasy się zmieniły. Mamy wiek XXI.

Oprócz piekielnie komercyjnej telewizji przesyconej reklamami, w których miła pani albo ma okropne wzdęcie i coś łyka żeby nie pierdzieć albo znaczy teren intymnymi plamkami lub nie ma czasu na sex bo bierze kredyt, są na szczęście podcasty. Z polska zwane również podKastami ;) I tu nie ma już ciśnienia, komercji ani HaDe definiszyn. Tu jest czas na spokojne rozmowy o rzeczach mało ważnych ale na pewno interesujących.

Prowadzący podcast Sonda XXI wieku czyli Minimal i Szwancolot (cokolwiek to może znaczyć) nie starają się naśladować Kurka i Kamińskiego ale wyraźnie widać a dokładniej mówiąc słychać wpływ ich tragicznie zgasłej idei na tych młodych podcasterów.

Rozmawiają na luzie, spokojnie bez silenia się na dowcip. Poruszane tematy nie są roztrząsane zbyt dogłębnie aby słuchacza nie zanudzić. Są omawiane w sposób doskonale znany nam właśnie z Sondy i… zwykłych towarzyskich spotkań ze znajomymi. Słucha się tego naprawdę przyjemnie. Odcinki są maksymalnie półgodzinne a ostatni nawet znacznie krótszy, więc jeśli ktoś nie słuchał jeszcze Sondy XXI wieku niech koniecznie przetestuje ich najnowszy (nagrany w 3-osobowym składzie) odcinek zatytułowany “Czy żyjemy w “Matriksie”.

Audycja jest poświęcona zagadkom Matrixa, ale nie tylko. Sprawdźcie sami żeby znaleźć także odpowiedzi na inne pytania o los człowieczy. Między innymi: Czy Bóg wie wszystko i nic już nie możemy zrobić? – Mnie pasuje że tak, bo jestem chory i nic nie chcę robić. Przynajmniej dzisiaj. Czy rząd światowy obawia się ukrytego głęboko w Czechach Kamaszyna nagminnie łamiącego bezwstydnie wszelkie prawa fizyki? Czy Bóg się myli pozwalając aby pracownicy Orlena i Mc Donalds wylewali wiadrami szambo na podcastera Skwarę?

To wszystko oraz typy i anty-typy tygodnia znajdziecie w

      tym
odcinku. Miłego słuchania i potem komentowania :)

, ,

2 Responses to Podcast Sonda XXI wieku – o zapętlonym kiciusiu

  1. minimal2 12 lutego 2011 at 18:04 #

    Naprawdę nie sądziłem, że uśmieje się czytając recenzję własnego podkastu ;)

  2. Szwancolot 14 lutego 2011 at 09:13 #

    "Czy Bóg się myli pozwalając aby pracownicy Orlena i Mc Donalds wylewali wiadrami szambo na podcastera Skwarę ?" – to mnie kompletnie rozwaliło. Bravo!

Dodaj komentarz

Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.

Niech wią!