Strony

Podcast TravelCast – egipskie opowieści z pasją

Tak, kurde, Tak! Nie byłem w Egipcie. W ogóle mało gdzie byłem. A są tacy co w świecie bywają. Bywają bo im za to płacą sponsorzy, pracodawcy lub rodzice. Bywają bo muszą, bywają bo chcą lub po prostu bywają :) Do jakiej grupy zaliczyć Przemka? Czy warto go posłuchać? Co to za podcast?

Podcast TravelCast – egipskie opowieści z pasją

Napiszę krótko tym razem. Bo dużo do gadania nie mam. Podcasty miewają różny start. Czasem od razu z grubej rury ruszają w świat a czasem nieśmiało wyłażą i próbują swych sił jak niemowlę dziobaka.

Nowy polski podcast TravelCast to przykład przedsięwzięcia czysto amatorskiego. Takiego jakie powinny chyba być podcasty. Przemek prowadzący tą audycję mówi do nas tak jakby siedział obok i z entuzjazmem opowiadał o swojej podróży. A my słuchamy …. Po prostu słuchamy.

Najnowszy odcinek to druga część opowieści o podróży po Egipcie. Nosi tytuł nieziemsko elokwentny a mianowicie Egipt-Part2. Nie lubię takich tytułów choć przecież są tak naprawdę logiczne i rzeczowe. I angielskie. A podcast przecież polski. No nic, przeboleję to bo przecież tytuł to nie najważniejszy element odcinka.

Możemy posłuchać o wielu ciekawych miejscach odwiedzonych przez Przemka z Częstochowy ale nie jest to gwóźdź programu. To co sprawia że opowieść jest ciekawa to opisy spotkanych ludzi i ich zachowań. Rewelacja ! Opowieść snuta z wyraźnie słyszalnym uśmiechem na twarzy i w sposób wyjątkowo swobodny doskonale uruchamia wyobraźnię.

Nie będę już dalej zdradzał treści bo każdy miłośnik podróży na pewno polubi ten podcast i sam będzie słuchał kolejnych odcinków. Należałoby się ich spodziewać bardzo dużo bo ten świeży podcaster więcej zwiedził miejsc na ziemi niż nie zwiedził :) Na to liczę.

Podcast jest na tyle świeżutki że słuchając pierwszego odcinka ma się ochotę wyłączyć player z powodu jakości nagrania. Kolejny odcinek jest już słyszalnie lepszy a ten najświeższy jest już naprawdę dobrej jakości. Może nawet warto zacząć słuchać od właśnie tego trzeciego (part 2) bo jeśli spodoba Wam się ten odcinek to poprzednich wysłuchacie bez względu na jakość ;)

W odcinku między innymi:

 • Jak odganiać naganiaczy?
 • Jak za kilka funtów rozpocząć studia?
 • Jak poradzić sobie z dzwoniącą kobyłą?
 • Dlaczego w świątyni nie wiadomo do jakiego boga się modlić?
 • Czemóż to do diaska wszystkie obiekt można zwiedzać tylko na lewo?
 • Czy można zarabiać na turystach we własnym ogródku i czemu koty mają cudze głowy?
 • To i jeszcze więcej w
        tym
  odcinku właśnie :D

Powodzenia. Pihont.
P.S. Wcale mi ten wpis nie wyszedł krótszy … i trudno.

, ,

3 Responses to Podcast TravelCast – egipskie opowieści z pasją

 1. ujemny 8 lutego 2011 at 16:29 #

  Pihoncie wielkie dzięki za recenzje. Lepiej bym nie wyciągnął tej ukrytej treści z ostatniego nagrania. Opisanie podcastu spowodowało spory ruch na stronie i ilość odsłuchań wszystkich odcinków przekroczyła 200 aż jestem w szoku. Pihont jak napisze to tak jakby wydać stówe na reklamę.Ps. Zazdroszczę lekkiego pióra.

 2. radiowy-kogut-domowy 8 lutego 2011 at 19:27 #

  To był miód dla uszu i sęp dla kieszeni. Kto wie ile będzie kosztować Ekip w dobie kontrrewolucji?

 3. PEPE 12 lutego 2011 at 12:27 #

  TravelCastu świetnie się słucha…

Dodaj komentarz

Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.

Niech wią!