Strony

Podcast Papacafe – narzekanie bez tematu?

Podcast Papacafe - narzekanie bez tematu

W podcasterskim środowisku, jakże skłonnym do depresji często-gęsto spowodowanej brakiem komentarzy pod odcinkami raz na jakiś czas każdy musi sobie ponarzekać. A to na brak weny, a to na pogodę, na dyktafon, na wrzody, teściową, brak promocji w Lidlu lub na cokolwiek – aby tylko się wygadać. Czy chcemy tego słuchać w podcastach?

W odcinku sześćdziesiątym już, Papa z podcastu Papacafe zatytułowanym “Nie na temat” wylewa swoim ciepłym głosem swoje żale wprost do naszych czujnie nastawionych uszu. Pije przy tym kawę, której ostatnio bardzo potrzebuje ze względu na nawał zajęć na studiach i w pracy. Jak On mówi o kawie… no serio, muszę iść też sobie zaparzyć :)

{przerwa, Pihont parzy sobie kawkę}
{wraca i pisze dalej}

Chcę powiedzieć coś o narzekaniu ale najpierw muszę podkreślić jedną bardzo istotną rzecz. Otóż w podcastach mamy do czynienia z kilkoma czynnikami wpływającymi na to że ich słuchamy. Do najważniejszych należy temat odcinka i głos prowadzącego (wliczamy w to tembr, wady wymowy jak moja za luźna górna warga, sposób wypowiadania się, dykcję lub jak u mnie – jej kompletny brak itp). Jeśli temat nie “zaskoczy” odcinek przewijamy lub wyłączamy lub słuchamy do końca i piszemy komentarz że była lipa albo taktownie przemilczamy ten odcinek.

Jak zaskoczy piszemy emocjonalnie rozedrgany pochwalny komentarz, blipujemy o tym odcinku, mówimy znajomym i zmieniamy pieluchę. Co do głosu, jeśli jest nieprzyjemny lub coś nam nie pasuje to należy zastosować również powyższą procedurę. Jak pasuje – słuchamy bez względu na temat. Jak bardzo pasuje – zmieniamy pieluchę. Papa zdecydowanie przyczynia się do zwiększenia obrotów w osiedlowym sklepiku z pampersami na moim osiedlu.

Teraz o narzekaniu. Jak masz coś do powiedzenia – nagrywaj. Jak udowadnia ten odcinek doskonałym tematem może być brak tematu. Narzekanie to treść i jeśli coś ona wnosi, mówi nam, podpowiada, skłania do refleksji to ja jestem jak najbardziej za. Przypomnijcie sobie Kłapouchego z Kubusia Puchatka :) Czyż nie kochaliśmy go właśnie za jego filozofię postrzegania świata?

Oczywiście podcast PapaCafe to nie tylko refleksje bazujące na tematach do narzekania :) To także szereg ciekawych spostrzeżeń, przytyki pod moim adresem, ciekawe informacje i przede wszystkim niesamowicie ciepły głos Papy. Zero ściemy i udawania dla popularności. Jedno wielkie -10 do lansu za to mega +100 do… kurde, nie wiem… do uwielbienia? Gejowsko zabrzmiało. Wiecie generalnie o co mi chodzi. Posłuchajcie sobie

      tego
:) I nie narzekać mi tu na narzekanie bo to raptem 17 minut a chciałoby się więcej.

,

2 Responses to Podcast Papacafe – narzekanie bez tematu?

  1. Papa 7 lutego 2011 at 19:12 #

    to już teraz nie wiem czy tego słuchać, a co będzie jak się zleje w pieluchę ;-)

  2. Radiowy Kogut Domowy 8 lutego 2011 at 20:14 #

    czasem trza zmienić pieluchę, a czasem kupić wielką paczkę chusteczek, bo tęsknota oczy wypłakuje, a sól z łez żłobi policzka, a Papy nima… i nima…

Dodaj komentarz

Poinformuj mnie o nowych komentarzach na e-mail. Możesz także SUBSKRYBOWAĆ ten wpis bez komentowania.

Niech wią!